Profesyonel Klima Servisi

0539 462 84 72

Klima Arızaları

Klima Arızaları

Klima arızaları, yaşam alanlarımızda kullandığımız bize rahatlık sağlayan klimaların zaman zaman ortaya çıkan ve doğru şekilde müdahale edilmesi gereken durumlardır. Yüksek maliyetler ile temin ettiğimiz klimaların arızaları, uzman servisler ile kaliteli hizmet çerçevesinde giderilmesi kullanım ömrünü direkt etkileyen bir unsurdur.

Klima arızalarının her aşamasında, en kaliteli ve doğru hizmeti uzman ekibimiz ile vermekteyiz.

Arıza giderme aşamalarını dikkatle yerine getirdiğimizde en güzel sonuca ulaşacağız.

Birçok arıza kullanıcı kaynaklı ve basit ayarlar ile düzeltilecek problemlerdir. Bu sebeple servis ile irtibat kurmadan önce bazı müdahale ve kontrolleri yapmamız gerekir.

 • Klima çalışmıyorsa öncelikle elektrik aksamı ve sigorta kontrol edilir. Eğer ki elektrik aksamındaki problem çözülemeyecek bir durumda servis ile irtibat kurulur.
 • İkinci aşama elektrik geliyor lakin klima çalıştırılmıyorsa kumanda kontrol edilir. Kumanda pili zayıflamışsa veya bitmişse değiştirilir.
 • Klima çalışıyor lakin az hava veriyorsa ön paneldeki filtreler yıkanır ve kurutularak takılır.
 • İç ortama su akıntısı var ise, gider hortumu kontrol edilir tıkanıklık var ise giderilir.
 • Kışın klima çalışırken bir süre kendini beklemeye alıyor ise mevsimsel bir durumdur ve arıza değildir.

Bu kontrollerin hepsine bakıldıktan sonra klima hala çalışmıyor ise artık servis müdahalesi zamanı gelmiştir.

Bu aşamada önemli bir süreç başlamaktadır.

HIZLI ULAŞIM; servis olarak her türlü arızanızda anında ulaşabileceğiniz bir hizmet vermekteyiz. Uzman müşteri hizmetleri temsilcimiz kaydınızı ve arıza ile ilgili kısa bilgileri alarak en yakın zamana randevu verecek ve personelimizi yönlendirecektir.

ARIZA TESPİTİ; ekibimiz randevu saatinde ulaşarak, arıza tespiti ile ilgili ilk testleri yapar ve sonucu bildirir.

MÜDAHALE VE TAMİRAT; problem ve arıza en pratik şekilde, kaliteli malzeme ve parça kullanılarak çözülür.

ORJİNAL PARÇA KULLANIMI; Ürüne uygun orijinal parçalar kullanılır. Stok ve bekleme süresi olmaksızın işlem yapılır.

TEST VE KONTROL; tamirat sonrası klima çalıştırılarak test edilir. En yüksek verimle çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.

Klima Arızası Teknik Müdahale Aşamaları

 • Öncelikle elektrik aksamı kontrol edilir, klimaya kadar olan tesisatta problem var ise çözülür. Klimaya enerji geliyorsa, iç aksamda sistem kontrol edilir ve çözülür.
 • Kumanda kontrol edilir, arızalı ise tamirat yoluna gidilir, arızayı gidermek mümkün olmaz ise yeni bir kumanda ile değiştirilir.
 • Klimanın fan motoru çalışıyor lakin soğutma/ısıtma yapmıyorsa, öncelikle termostat kontrol edilir, arıza varsa giderilir. Gerekiyorsa değiştirilir.
 • Termik kontrol edilir, arıza giderilir.
 • Klima kalkış yapıyor lakin termik atıyorsa gaz kontrolü yapılır gerekiyorsa takviye edilir. Kaçak var mı kontrol edilir.
 • Klima sigorta attırıyor ise, iç bağlantılar kontrol edilir. Kablo arızası var ise yenilenir. Yerinden çıkmış kablo var ise yerine takılır.
 • Klima sesli çalışıyor ise; fan ve burç motorları arızalı olabilir. Tamiri mümkün ise yapılır değilse değiştirilir.

Belli başlı teknik müdahale aşamaları bunlardır. Daha birçok farklı arızanın tespiti ve tamiri uzman ekibimiz ile en kısa sürede, en kaliteli malzemeler ile yapılmaktadır.

Değişen parçaların garanti süreleri de önemlidir. Servis olarak değişimini yaptığımız her parçanın arıza ve hizmet garantisini vermekteyiz.

Arızaya ilk müdahaleden, giderilmesine ve sonrasında takibe kadar her aşamada en verimli hizmeti vermekteyiz.

Önemli bir konuda klima arızalarının minimuma inmesi için periyodik olarak bakımlarının aksatılmamasıdır. Bu sayede bir çok problem daha ilk aşamada tespit edilecek ve klimanın daha sağlıklı ve uzun ömürlü olması sağlanacaktır.

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?