Profesyonel Klima Servisi

0539 462 84 72

Klima Montajı

Klima Montajı

Klima montajı ürünü alırken gösterdiğimiz hassasiyet kadar önem verilmesi gereken bir konudur. Klimanın kalitesi, özelliği, performansı ne kadar iyi olursa olsun, doğru yapılmamış bir montaj tüm bu özellikleri aşağı çekebilir.

Montajın doğru yapılması birçok şartı yerine getirmekle olur. Ancak bu şekilde klimamızdan tüm özellikleri ile en doğru şekilde verim alabiliriz. Ufak bir montaj hatası kalıcı arızalara, verimsizliğe, fazla enerji tüketimine sebep olabilir.

Biz de firma olarak, en kaliteli malzemeler ile en doğru şekilde tecrübeli ekibimizle montaj hizmeti veriyoruz.

Klima Montajı Aşamaları

EKİP KALİTESİ; bilgi birikimi yüksek, tecrübesi olan bir personelin montaj yapması en önemli konudur. Firma olarak 12 yıllık tecrübe birikimini, personellerimize verdiğimiz eğitimler ile en yüksek kalitede montaj hizmeti vermekteyiz.

ÜRÜNÜ TANIMAK; doğru bir montaj için ürünü tanımak çok önemlidir. Çalışma sistemi, üretim teknolojisi, özellikleri, hassas noktaları, kullanılması gereken malzemeler bilinmelidir. Firma olarak tüm marka ve modeller analiz edilerek düzenli eğitimler personelimize verilmektedir.

VERİMLİLİK KONTROLÜ; her klimanın bir kapasitesi vardır. Her ne kadar satış aşamasında bu ölçümler dikkate alınsa da bazen eksik bilgi sebebi ile ortama uygun olmayan modeller alınmış olabilir. Bundan dolayı alınan model ve kapasitenin montaj yapılacak yaşama alanına uygun olmadığı ölçümler ile tespit edilir. Eğer ki uygun değilse montaj ertelenir ve değişim tavsiye edilir.

YER TESPİTİ; montaj yapılacak yaşam alanının en doğru şekilde tespiti yapılır. Gerek verimlilik olarak gerekse de görsel anlamda en uygun yer seçilir.

DOĞRU MALZEME KULLANMAK; montaj malzemesi klima verimliliğini direk etkileyen bir unsurdur. Birincisi kullanılacak malzemenin klima modeline uygun olması gereklidir. İkinci konu kaliteli malzeme seçimidir. Servis olarak en kaliteli malzemeler ile ürüne uygun şekilde seçim yapılmaktadır.

Montaj Aşamaları

  • Öncelikle ortam verimliliği test edilir
  • Yer seçimi yapılır
  • İç ünite doğru şekilde doğru yere montaj yapılır
  • Dış ünite, iç ünite ile dengeli olarak montaj yapılır
  • Boru ve drenaj hattı döşenir
  • İç ünite elektrik tesisatı döşenir
  • Gaz kontrolü yapılır ve gerekli hallerde takviye edilir
  • Çalışma öncesi son kontroller yapılır
  • Çalıştırılır ve test edilir

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ; hizmetin en önemli aşaması hizmet alan müşterinin memnuniyetidir. Klima montajında da almış olduğu ürün en verimli çalışacak şekilde, kaliteli malzemeler ile montaj edilir. Çalışması ve verimliliği test edilir. Bir önemli konu da yaşam alanlarımızda olan montajın ortam kirliliği oluşturmaması. Sarkan kablolar, güzel durmayan boru geçişi olumsuz durumlardır. Servis olarak ortam estetiğini bozmadan, görsel olarak ta kaliteyi yakalayarak montaj yapmaktayız.

MONTAJ HİZMETİ VERDİĞİMİZ MODELLER; servis olarak tüm marka ve modellere montaj hizmeti vermekteyiz. Duvar tipi klima, salon tipi klima, kaset tipi klima, Kanallı klima, Inverter klima, Yer tipi klima, Tavan tipi klima, Multi tip klima modellerinin en kaliteli şekilde montajı yapılmaktadır.

MONTAJDA YAPILAN HATALAR; montaj aşamasında genel olarak yapılan hatalar, yanlış sigorta kullanımı, kod farkı, yanlış kablo kesiti, uygun olmayan elektrik voltajıdır. Kaliteli ve tecrübeli ekibimizle bu konuları da dikkate alarak teknik anlamda en doğru montaj hizmetini vermekteyiz.

Klima montajı ürünün kalitesi kadar, fiyatı kadar, özellikleri kadar dikkat edilmesi gereken konudur. Profesyonel, hızlı, tecrübeli ekibimizle; en yüksek verimi alabileceğimiz montaj malzemesi seçimi ile hizmetinizdeyiz.

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?